4201AA51K01465
Laird Technologies
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4201AA51K01465 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4201AA51K01465
Manufacturer Laird Technologies
Description GK NICU NRS PU V0 RND
(In US Dollars)
121 pcs
Data sheet
Width:0.098" (2.50mm)
Type:Fabric Over Foam
Shape:Round
Series:-
Plating - Thickness:-
Plating:-
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length:14.650" (372.11mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.098" (2.50mm)