4181PA51H01950
Laird Technologies
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4181PA51H01950 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4181PA51H01950
Manufacturer Laird Technologies
Description GK NICU PTAFG PU V0 DSH
(In US Dollars)
71 pcs
Data sheet
Width:0.394" (10.00mm)
Type:Fabric Over Foam
Shape:D-Shape
Series:-
Plating - Thickness:-
Plating:-
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:19.500" (495.30mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.079" (2.00mm)