4116R-2-684LF
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4116R-2-684LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4116R-2-684LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 15 RES 680K OHM 16DIP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:16-DIP
Size / Dimension:0.865" L x 0.300" W (21.97mm x 7.62mm)
Series:4100R
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):680k
Power Per Element:125mW
Packaging:Tube
Package / Case:16-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:15
Number of Pins:16
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.185" (4.69mm)
Detailed Description:680k Ohm ±2% 125mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-DIP (0.300", 7.62mm)