4114R-2-683LF
Buy 4114R-2-683LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4114R-2-683LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 13 RES 68K OHM 14DIP
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:14-DIP
Size / Dimension:0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Series:4100R
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):68k
Power Per Element:125mW
Packaging:Tube
Package / Case:14-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:13
Number of Pins:14
Height - Seated (Max):0.185" (4.69mm)
Detailed Description:68k Ohm ±2% 125mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-DIP (0.300", 7.62mm)