4114R-1-561
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4114R-1-561 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4114R-1-561
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 7 RES 560 OHM 14DIP
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:14-DIP
Size / Dimension:0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Series:4100R
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):560
Power Per Element:250mW
Packaging:Tube
Package / Case:14-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:7
Number of Pins:14
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.185" (4.69mm)
Detailed Description:560 Ohm ±2% 250mW Power Per Element Isolated 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-DIP (0.300", 7.62mm)