406C35D16M93440
CTS Electronic Components
406C35D16M93440
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 406C35D16M93440 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 406C35D16M93440
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CRYSTAL 16.9344MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Series:406
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:16.9344MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Detailed Description:16.9344MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead