3SMC11CA TR13
Central Semiconductor
3SMC11CA TR13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3SMC11CA TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3SMC11CA TR13
Manufacturer Central Semiconductor
Description TVS DIODE 11V 18.2V SMC
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.2V
Voltage - Breakdown (Min):12.2V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMC
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:3SMC11CA TR13 PBFREE
3SMC11CA TR13-TR
3SMC11CA TR13-TR-ND
3SMC11CATR13-TR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):184.8A