39WLBBR10KLF30
BI Technologies / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 39WLBBR10KLF30 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 39WLBBR10KLF30
Manufacturer BI Technologies / TT Electronics
Description TRIMMER 10KOHM 0.25W PC PIN SIDE
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Tolerance:±30%
Termination Style:PC Pins
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:-
Series:39
Resistive Material:Cermet
Resistance:10 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Number of Turns:1
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:10 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment