Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 39111250000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 39111250000
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE BOARD MNT 1.25A 65VAC/VDC
(In US Dollars)
1400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:65V
Voltage Rating - AC:65V
Size / Dimension:0.335" L x 0.157" W x 0.315" H (8.50mm x 4.00mm x 8.00mm)
Series:TE5® 391
Response Time:Fast
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Box
Other Names:3911125000
3911125000-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:0.45
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
DC Cold Resistance:0.037 Ohms
Current Rating:1.25A
Color:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A