37FBR1-AAP4121N
Grayhill, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 37FBR1-AAP4121N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 37FBR1-AAP4121N
Manufacturer Grayhill, Inc.
Description SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:24V
Voltage Rating - AC:24V
Type:Piezo
Termination Style:PC Pin
Switch Function:Off-Mom
Series:37F
Panel Cutout Dimensions:-
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Panel Mount, Front
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:50,000,000 Cycles
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP68 - Dust Tight, Waterproof
Illumination Voltage (Nominal):12 VDC
Illumination Type, Color:LED, Red/Green
Features:Sealed - Fully, Vandal Resistant
Electrical Life:50,000,000 Cycles
Detailed Description:Pushbutton Switch SPST-NO Piezo Panel Mount, Front
Current Rating:200mA (AC/DC)