37FBA1-CBAW1N
Grayhill, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 37FBA1-CBAW1N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 37FBA1-CBAW1N
Manufacturer Grayhill, Inc.
Description SWITCH PUSH SPST-NC 0.15A 24V
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:24V
Voltage Rating - AC:24V
Type:Piezo
Termination Style:Wire Leads
Switch Function:On-Mom
Series:37F
Panel Cutout Dimensions:-
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Panel Mount, Front
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:50,000,000 Cycles
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP68 - Dust Tight, Waterproof
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination Type, Color:-
Features:Sealed - Fully, Vandal Resistant
Electrical Life:50,000,000 Cycles
Detailed Description:Pushbutton Switch SPST-NC Piezo Panel Mount, Front
Current Rating:150mA (AC/DC)