373-CLEAR-72MMX50M
3M
373-CLEAR-72MMX50M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 373-CLEAR-72MMX50M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 373-CLEAR-72MMX50M
Manufacturer 3M
Description TAPE BOX SEALING 2.83"X 54.7YD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 48 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:2.83" (72.00mm)
Usage:Packaging, Sealing, Splicing
Thickness - Backing, Carrier:0.0016" (1.6 mils, 0.041mm)
Thickness - Adhesive:0.0009" (0.9 mils, 0.023mm)
Thickness:0.0025" (2.5 mils, 0.064mm)