3600B/26SF
3M
3600B/26SF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3600B/26SF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3600B/26SF
Manufacturer 3M
Description CABLE 26 COND 300' SF
(In US Dollars)
2 pcs
Data sheet
Wire Gauge:28 AWG
Voltage:30V
Usage:Communication, Computer, Control
Shield Type:Foil, Braid
Shield Material:Aluminum; Copper, Tinned
Shield Coverage:100%, 90%
Series:3600X
Ratings:-
Other Names:00051138602161
Operating Temperature:-
Number of Conductors:26 (13 Pair Twisted)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:Beige
Jacket (Insulation) Thickness:0.0260" (0.660mm)
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.250" (6.35mm)
Features:-
Detailed Description:26 (13 Pair Twisted) Conductor Multi-Pair Cable Beige 28 AWG Foil, Braid