35TZV4.7M4X6.1
Rubycon
35TZV4.7M4X6.1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 35TZV4.7M4X6.1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 35TZV4.7M4X6.1
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Series:TZV
Ripple Current @ Low Frequency:27mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:90mA @ 100kHz
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:1189-2459-2
35TZV4.7M4X6.1-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:1.45 Ohms
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:4.7µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:4.7µF