35MXC3300MEFC22X25
Buy 35MXC3300MEFC22X25 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 35MXC3300MEFC22X25
Manufacturer Rubycon
Description SNAP TERMINAL
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Series:MXC
Ratings:-
Polarization:Polar
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:3300µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:3300µF