35MU155M3225
Rubycon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 35MU155M3225 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 35MU155M3225
Manufacturer Rubycon
Description CAP FILM 1.5UF 20% 35VDC 1210
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Tolerance:1.5µF
Termination:-
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:PMLCAP®, MU
Ripple Current - Low Frequency:DC Link, DC Filtering
Polarization:1210 (3225 Metric)
Other Names:35MU1.503225X
35MU1.503225X-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Part Number:35MU155M3225
Lifetime @ Temp.:-
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)
Features:-
Expanded Description:1.5µF ±20% Film Capacitor 35V Acrylic, Metallized 1210 (3225 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
Dielectric Diameter:Acrylic, Metallized
Current - Leakage:35V