357B2102MAB251S22
Electro-Films (EFI) / Vishay
357B2102MAB251S22
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 357B2102MAB251S22 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 357B2102MAB251S22
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Termination Style:Solder Turret
Temperature Coefficient:±600ppm/°C
Taper:Linear
Size - Body:Round - 0.875" Dia x 0.370" H (22.23mm x 9.40mm)
Series:357
Rotation:340°
Resistive Material:Conductive Plastic
Resistance (Ohms):1k
Power (Watts):1W