35221M8JT
AMP Connectors / TE Connectivity
35221M8JT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 35221M8JT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 35221M8JT
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 1.8M OHM 5% 3W 2512
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Series:3522, CGS
Resistance:1.8 MOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:7-2176230-7
A121176TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1.8 MOhms ±5% 3W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film