352143KFT
AMP Connectors / TE Connectivity
352143KFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 352143KFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 352143KFT
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 43K OHM 1% 2W 2512
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Series:3521, CGS
Resistance:43 kOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:A116071CT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:43 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film