34ASP16B1M1QT
Buy 34ASP16B1M1QT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 34ASP16B1M1QT
Manufacturer Grayhill, Inc.
Description SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V
Data sheet
Voltage Rating - DC:28V
Voltage Rating - AC:125V
Termination Style:Solder Lug
Switch Function:On-On
Series:34A
Panel Cutout Dimensions:Circular - 6.35mm Dia
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Electrical Life:40,000 Cycles
Detailed Description:Toggle Switch SPDT Panel Mount
Current Rating:5A (AC/DC)
Circuit:SPDT
Bushing Thread:1/4-40
Actuator Type:Flatted
Actuator Material:Brass, Chrome Plated
Actuator Length:11.43mm