34ADP13B1M1QT
Grayhill, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 34ADP13B1M1QT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 34ADP13B1M1QT
Manufacturer Grayhill, Inc.
Description SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:28V
Voltage Rating - AC:125V
Termination Style:Solder Lug
Switch Function:On-On
Series:34A
Panel Cutout Dimensions:Circular - 6.35mm Dia
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination Type, Color:-
Illumination:Non-Illuminated
Features:-
Electrical Life:40,000 Cycles
Detailed Description:Toggle Switch DPDT Panel Mount
Current Rating:5A (AC/DC)
Circuit:DPDT
Bushing Thread:1/4-40
Actuator Type:Standard Round
Actuator Material:Brass, Chrome Plated
Actuator Length:13.97mm