34A4P11B1M2GT
Buy 34A4P11B1M2GT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 34A4P11B1M2GT
Manufacturer Grayhill, Inc.
Description SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 125V
Data sheet
Voltage Rating - DC:28V
Voltage Rating - AC:125V
Termination Style:PC Pin
Switch Function:On-On
Series:34A
Panel Cutout Dimensions:Circular - 6.35mm Dia
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination Type, Color:-
Illumination:Non-Illuminated
Features:-
Electrical Life:40,000 Cycles
Detailed Description:Toggle Switch 4PDT Panel Mount
Current Rating:5A (AC/DC)
Circuit:4PDT
Bushing Thread:1/4-40
Actuator Type:Standard Round
Actuator Material:Brass, Chrome Plated
Actuator Length:10.41mm