3352T-1-101LF
Bourns, Inc.
3352T-1-101LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3352T-1-101LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3352T-1-101LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description POT 100 OHM THUMBWHEEL CERM ST
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:Round - 0.350" Dia x 0.150" H (8.89mm x 3.81mm)
Series:Trimpot® 3352 - Open Frame
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Other Names:3352T-1-101LF-ND
3352T-101LF
3352T1101LF
Number of Turns:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:100 Ohms 0.5W, 1/2W Through Hole Thumbwheel Potentiometer Top Adjustment