3352P-1-202
Bourns, Inc.
3352P-1-202
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3352P-1-202 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3352P-1-202
Manufacturer Bourns, Inc.
Description POT 2.0K OHM THUMBWHEEL CERM ST
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:Round - 0.350" Dia x 0.210" H (8.89mm x 5.33mm)
Series:Trimpot® 3352 - Open Frame
Resistance:2 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Other Names:3352P-202
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Detailed Description:2 kOhms 0.5W, 1/2W Through Hole Thumbwheel Potentiometer Top Adjustment