3352K-1-101
Bourns, Inc.
3352K-1-101
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3352K-1-101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3352K-1-101
Manufacturer Bourns, Inc.
Description POT 100 OHM THUMBWHEEL CERM ST
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:Round - 0.350" Dia x 0.350" H (8.89mm x 8.89mm)
Series:Trimpot® 3352 - Open Frame
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Detailed Description:100 Ohms 0.5W, 1/2W Through Hole Thumbwheel Potentiometer Side Adjustment