3345P-1-101T
Bourns, Inc.
3345P-1-101T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3345P-1-101T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3345P-1-101T
Manufacturer Bourns, Inc.
Description THUMBWHEEL POT 100 1W TOP ADJ
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:Round - 0.495" Dia x 0.315" H (12.57mm x 8.00mm)
Series:Trimpot® 3345 - Sealed
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Number of Turns:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:100 Ohms 1W Through Hole Thumbwheel Potentiometer Top Adjustment