330-BLACK-48MMX60YD
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 330-BLACK-48MMX60YD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 330-BLACK-48MMX60YD
Manufacturer 3M
Description TAPE DUCT CLOTH 48MM X 60YD BLK
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Thickness - Backing, Carrier:-
Thickness:0.048" (48 mils, 1.219mm)
Thermal Resistivity:-
Tape Width - Max:-
Tape Type:-
Tape Included:Duct Cloth
Shielding:180' (55.0m) 60 yds
Series:Tartan™ 330
Screw Size:-
RoHS Status:Roll
Other Names:00051131587090
Material Thickness:1.89" (48.00mm)
Manufacturer Part Number:330-BLACK-48MMX60YD