32FLZ-RSM1-R-TB(LF)(SN)
JST
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 32FLZ-RSM1-R-TB(LF)(SN) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 32FLZ-RSM1-R-TB(LF)(SN)
Manufacturer JST
Description CONN FFC BOTTOM 32POS 0.50MM R/A
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating:50V
Termination:Solder
Series:FLZ
Pitch:0.020" (0.50mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:32FLZ-RSM1-R-TB
32FLZ-RSM1-R-TB-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Number of Positions:32
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mating Cycles:-
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Locking Feature:Slide Lock
Housing Material:Polyamide (PA46), Nylon 4/6
Housing Color:Natural
Height Above Board:0.079" (2.00mm)
Flat Flex Type:FFC, FPC
Features:Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Detailed Description:32 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle
Current Rating:0.5A