3269W-1-473LF
Bourns, Inc.
3269W-1-473LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3269W-1-473LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3269W-1-473LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description TRIMMER 47K OHM 0.25W GW TOP ADJ
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Termination Style:Gull Wing
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Size / Dimension:Rectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.293" H (6.35mm x 4.32mm x 7.44mm)
Series:Trimpot® 3269 - Sealed
Resistive Material:Cermet
Resistance:47 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tube
Number of Turns:12
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:47 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12 Turn Top Adjustment