Buy 325302-08-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 325302-08-0
Manufacturer Curtis Industries
Description CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.325"
Wire Gauge:14-22 AWG
Voltage Rating:300V
Top Termination:Screws
Terminal Screw Material:Brass
Series:32500
Pitch:0.325" (8.26mm)
Packaging:Bulk
Operating Temperature:105°C
Number of Wire Entries:8
Number of Rows:1
Number of Circuits:8
Mounting Type:Chassis, Panel
Features:-
Detailed Description:8 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws
Current Rating:15A