Buy 325210-06-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 325210-06-0
Manufacturer Curtis Industries
Description CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.325"
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 30 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:14-22 AWG
Voltage Rating:300V
Top Termination:Screws
Terminal Screw Material:Steel
Series:32500
Pitch:0.325" (8.26mm)
Packaging:Bulk
Other Names:325210-06-0-ND
Operating Temperature:105°C
Number of Wire Entries:6
Number of Rows:1
Number of Circuits:6
Mounting Type:Chassis, Panel; Through Hole
Features:Flange
Detailed Description:6 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws
Current Rating:15A