Buy 325015-24-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 325015-24-0
Manufacturer Curtis Industries
Description CONN BARRIER STRP 24CIRC 0.325"
Wire Gauge:14-22 AWG
Voltage Rating:300V
Top Termination:Screws (Not Included)
Terminal Screw Material:-
Series:32500
Pitch:0.325" (8.26mm)
Packaging:Bulk
Operating Temperature:105°C
Number of Wire Entries:24
Number of Rows:1
Number of Circuits:24
Mounting Type:Chassis, Panel; Through Hole
Features:Flange
Detailed Description:24 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included)
Current Rating:15A