3130-12P-C(50)
Hirose
3130-12P-C(50)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3130-12P-C(50) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3130-12P-C(50)
Manufacturer Hirose
Description CONNECTOR 12PIN 3100 SERIES
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs30 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:26-28 AWG
Series:3100
Row Spacing:-
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Bulk
Other Names:231-3009-6-50
3130-12P-C(50)-ND
H122991
Number of Rows:1
Number of Positions:12
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:Cap (Cover)
Fastening Type:-
Detailed Description:12 Position Rectangular Plug Connector Crimp Gold 26-28 AWG