30KPA48AE3/TR13
Buy 30KPA48AE3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 30KPA48AE3/TR13
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 48V 81.6V P600
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:81.6V
Voltage - Breakdown (Min):53.6V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):371.3A