30KPA180C
Hamlin / Littelfuse
30KPA180C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 30KPA180C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 30KPA180C
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 180V 304.92V P600
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):180V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:304.92V
Voltage - Breakdown (Min):190.04V
Type:Zener
Supplier Device Package:P600
Series:30KPA
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):104.3A