3094-153HS
Buy 3094-153HS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3094-153HS
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 15UH 115MA 3.7 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
650 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Shielding:Unshielded
Series:3094
Ratings:-
Q @ Freq:60 @ 2.5MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD
Other Names:3094-153HS TR 650
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Inductance:15µH
Height - Seated (Max):0.140" (3.56mm)
Frequency - Self Resonant:22MHz
Detailed Description:15µH Unshielded Inductor 115mA 3.7 Ohm Max 2-SMD
DC Resistance (DCR):3.7 Ohm Max
Current Rating:115mA