3094-103KS
API Delevan
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3094-103KS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3094-103KS
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 10UH 120MA 3.5 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm)
Shielding:Unshielded
Series:3094
Ratings:-
Q @ Freq:65 @ 7.9MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:3094-103KS TR 1000
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Material - Core:Iron
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.133" (3.38mm)
Frequency - Self Resonant:29MHz
Detailed Description:10µH Unshielded Inductor 120mA 3.5 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):3.5 Ohm Max
Current Rating:120mA