3046L-3-252
Bourns, Inc.
3046L-3-252
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3046L-3-252 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3046L-3-252
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SENSOR LINEAR 8.89MM WIRE LEADS
(In US Dollars)
50 pcs
Resistance Tolerance:±20%
Resistance:2.5 kOhms
Output:Resistive
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Linearity:±5%
Linear Range:0 ~ 8.89mm (0 ~ 0.35")