3046L-2-503
Bourns, Inc.
3046L-2-503
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3046L-2-503 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3046L-2-503
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SENSOR LINEAR 6.35MM WIRE LEADS
(In US Dollars)
Get a Quote
Resistance Tolerance:±20%
Resistance:50 kOhms
Output:Resistive
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Linearity:±5%
Linear Range:0 ~ 6.35mm (0 ~ 0.25")