300TDSS84
Delta Electronics
300TDSS84
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 300TDSS84 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 300TDSS84
Manufacturer Delta Electronics
Description LINE FILTER 480VAC 300A CHASS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:480V
Termination Style:Quick Connect
Series:TDS
Other Names:1144-1389
Operating Temperature:-
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:3µH
Frequency - Operating:50/60Hz
Filter Type:Three Phase (Delta)
Current:300A