RAFI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3.13009.0010000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3.13009.0010000
Manufacturer RAFI
Description EUROLOCKS KEYLOCK SWITCH IP54 90
(In US Dollars)
2 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:35V
Voltage Rating - AC:35V
Termination Style:PC Pin
Switch Function:On-On
Series:Eurolocks
Panel Cutout Dimensions:-
Other Names:3.13.009.001/0000
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Number of Positions:2
Mounting Type:Through Hole
Mechanical Life:10,000 Cycles
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Key Removable Positions:Center
Features:IP54
Electrical Life:10,000 Cycles
Detailed Description:Keylock Switch 2 Position DPDT 100mA (AC/DC) 35VAC 35VDC Through Hole
Depth Behind Flange:-
Current Rating:100mA (AC/DC)