3.0SMI150ATR
Buy 3.0SMI150ATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3.0SMI150ATR
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):150V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:243V
Voltage - Breakdown (Min):167V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:1655-2101-2
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12.3A