3.0SMCJ24A-13
Diodes Incorporated
3.0SMCJ24A-13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3.0SMCJ24A-13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3.0SMCJ24A-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Description TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26.7V
Voltage - Breakdown (Min):24V
Voltage - Breakdown:SMC
Type:Zener
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Power Line Protection:3000W (3kW)
Power - Peak Pulse:77.1A
Polarization:DO-214AB, SMC
Other Names:3.0SMCJ24A13
3.0SMCJ24ADITR
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Manufacturer Part Number:3.0SMCJ24A-13
Current - Peak Pulse (10/1000µs):38.9V
Capacitance @ Frequency:3000pF @ 1MHz