2SEPC820MX+TSS
Panasonic
2SEPC820MX+TSS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2SEPC820MX+TSS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2SEPC820MX+TSS
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V T/H
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 37669 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:OS-CON™, SEPC
Ripple Current @ Low Frequency:305mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:6.1A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Can
Other Names:P16403TB
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):7 mOhm
Detailed Description:820µF 2.5V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 7 mOhm 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:820µF