299D336X9020EB6E3
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 299D336X9020EB6E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 299D336X9020EB6E3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 33UF 10% 20V RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:20V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.340" L x 0.340" W (8.63mm x 8.63mm)
Series:TANTALEX®, 299D
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial - 3 Leads
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Size Code:E
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.560" (14.22mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:33µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20V Radial - 3 Leads
Capacitance:33µF