293D685X0010B2TE3
Electro-Films (EFI) / Vishay
293D685X0010B2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 293D685X0010B2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 293D685X0010B2TE3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 6.8UF 10V 20% 1411
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TANTAMOUNT®, 293D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.083" (2.11mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):2.9 Ohm
Detailed Description:6.8µF Molded Tantalum Capacitors 10V 1411 (3528 Metric) 2.9 Ohm
Capacitance:6.8µF