293D475X9063D8T
Electro-Films (EFI) / Vishay
293D475X9063D8T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 293D475X9063D8T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 293D475X9063D8T
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 4.7UF 63V 10% 2917
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TANTAMOUNT®, 293D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):1.1 Ohm
Detailed Description:4.7µF Molded Tantalum Capacitors 63V 2917 (7343 Metric) 1.1 Ohm
Capacitance:4.7µF