293D475X0010A2TE3
Electro-Films (EFI) / Vishay
293D475X0010A2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 293D475X0010A2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 293D475X0010A2TE3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:TANTAMOUNT®, 293D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:34 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):5 Ohm
Detailed Description:4.7µF Molded Tantalum Capacitors 10V 1206 (3216 Metric) 5 Ohm
Capacitance:4.7µF