293D107X0010D2TE3
Vishay Precision Group
293D107X0010D2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 293D107X0010D2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 293D107X0010D2TE3
Manufacturer Vishay
Description Cap Tant Solid 100uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.6 Ohm 125 C T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 44779 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:TANTAMOUNT®, 293D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:293D107X0010D2T
293D107X0010D2T-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:34 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):600 mOhm
Detailed Description:100µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 600 mOhm
Capacitance:100µF