Essentra Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 284200022545 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 284200022545
Manufacturer Essentra Components
Description GROMMET 0.157" NYLON GRAY
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Series:-
Panel Thickness:0.059" ~ 0.196" (1.50mm ~ 4.98mm)
Panel Cutout Dimensions:Circular - 0.787" (20.00mm)
Material Flammability Rating:-
Material:Thermoplastic Elastomer (TPE) and Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
For Use With/Related Products:Cable, Wires
Features:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Diameter - Inside:0.157" (3.99mm)
Detailed Description:Circular - 0.787" (20.00mm) Grommet 0.157" (3.99mm) Gray